האם ניתן להשתמש בצבע על בסיס מים על העור?

קיים ויכוח על האם צבע גוף על בסיס מים בטוח לעור. רבים מאמינים שהם לא רעילים וקלים להסרה מהעור, אולם אמונה זו לא יכולה להיות מאושרת על ידי כולם.

נראה כי לצבעים על בסיס מים יש מעט השפעות שליליות על ציירי בתים המשתמשים בהם, בהשוואה לצבעים על בסיס ממס. הם גורמים פחות אי נוחות וגירוי בדרכי הנשימה, כמו גם השפעה מינימלית על הבריאות הכללית.

איזה סוג צבע משמש לצבע גוף?

צבעי גוף שתמרחי על העור שלך צריכים להיות בטוחים לבריאות שלך, ויש לך מספר אפשרויות לבחירה. חלקם כוללים חינה, לטקס או לטקס נוזלי, כמו גם צבעים המופעלים במים.

חינה היא צבע צמחי מסורתי המשמש ליצירת דפוסים על העור. מכיוון שהוא לא רעיל ואורגני, זה הופך אותו לאידיאלי עבור אנשים עם עור רגיש או אלה המעוניינים להימנע מצבעי גוף מסחריים המכילים מרכיבים רעילים.

צבע גוף לטקס נוזלי הוא בחירה פופולרית בקרב קוספליירים בשל היעדר סדקים או שאריות על העור. בנוסף, קל להסיר אותו עם מים וסבון חמים.

בעת הסרת צבע מסוג זה, נסה תחילה לשטוף כמה שיותר פיגמנט במים חמים. אם זה לא עובד, מרחו מעט שמן תינוקות והניחו ל-30 דקות.

אם חלק מהצבע עדיין נדבק, השתמשו במסיר על בסיס שמן כדי לקרצף אותו ואז שטפו את גופכם במים חמים. זה עשוי להשאיר כמה כתמים על הבגדים, אבל הם בדרך כלל נשפשפים בקלות עם סבון עדין ומים חמים.

כאשר מסירים צבעים על בסיס אלכוהול, אלכוהול לשפשוף הוא הפתרון היחיד – אולם הוא עלול לגרום לכאב מסוים. המתן יום בערך עד שהצבע ירד במלואו והיזהר בעת מריחת אלכוהול מכיוון שהוא עלול לגרות את העור שלך.

האם צבע אקרילי על בסיס מים בטוח לעור?

ניתן ליישם צבעי אקריליק על קנבס ומשטחים אחרים בקלות, אך לעולם אין להשתמש בהם על העור. גם אם הם מסומנים כבלתי רעילים, עדיין קיימים מרכיבים רבים שעלולים לגרום לפריחה או בעיות בריאותיות אחרות אם הם נחשפים לעור.

חיוני לחפש צבע גוף בטוח שאינו מכיל תוספים מסוכנים. מנגן וכרום בפרט עלולים לגרום לתגובות אלרגיות ופריחה בשאיפה או בספיגה בעור.

עם זאת, חלק מהצבעים על בסיס מים אושרו ליישום על העור בשל היותם מווסתים היטב ונבדקו לבטיחותם.

יתר על כן, קל להסיר אותם ברגע שהם מתייבשים. כל מה שצריך זה קצת מים וסבון!

כדי למנוע רגישות לעור, בחר בצבע אקרילי לא רעיל על בסיס מים שאושר לשימוש בעור.

הימנעות מתגובה אלרגית על ידי שטיפת צבע ברגע שהוא בא במגע עם העור שלך. יתר על כן, שימו לב לא לתת לצבע להתייבש מדי – זה יהפוך אותו לקשה עוד יותר להסרה.

מהו צבע הגוף הבטוח ביותר?

אם אתה רוצה למרוח צבע גוף מבלי לדאוג לפריחה, תגובות אלרגיות או בעיות אחרות עם זה, חפש צבע גוף שתוכנן במיוחד למטרה זו. לא רק שהצבעים האלה בטוחים לשימוש על העור, אלא שהם לא משאירים שאריות לאחר הייבוש – מה שהופך אותם לבחירה אידיאלית הן לאמנים מקצועיים והן לחובבים!

צבעים על בסיס לטקס הם עוד אפשרות טובה לציור גוף, אך יש ליישם אותה רק על אזורים נקיים מאלרגיות. יתר על כן, צבע זה אינו עובד היטב במזג אוויר חם או לח, אז הימנע משימוש בו. גילוח האזור שבו יושם צבע הגוף שלך מראש עוזר להפחית את הכאב בעת הסרתו.

חלופה מצוינת נוספת היא שימוש בחינה או צבע גוף מתכתי, שניהם מוצרים אורגניים וטבעיים שתוכלו להרגיש בנוח להשתמש בהם על העור שלכם! הם מאוד תוססים ותוססים כך שתוכל ליצור בקלות דפוסים ללא חשש מפריחה או בעיות אחרות. חינה מהווה גם אפשרות בטוחה לנשים בהריון מכיוון שהיא אינה מכילה כימיקלים מסוכנים.

Roger James

Learn More