היכן לקנות ברכות יהודיות?

ברכה יהודית יכולה להיאמר על פני חתיכת לחם, עוגה או אפילו על כל כיכר הלחם. הברכה נאמרת בעת החזקת הלחם או שתי כיכרות הלחם. הלחם והברכה נגעו ללבם של כל הנוכחים. יש משפחות שאפילו מברכות את ילדיהן לפני הסעודה, ואילו אחרות עושות כן רק לפני הדלקת נרות השבת. לא משנה מה המסורת המשפחתית שלך, אתה בטוח למצוא ברכה יהודית שעובדת בשבילך.

יש הרבה ברכות לבית היהודי, אבל הבירקט, למשל, היא אחת הפופולריות ביותר. תפילה זו מבקשת ששום עצב לא ייכנס לבית, אלא שיתמלא בשמחה ובשלום. ברכות אלו לרוב ממוסגרות ביצירות אמנות ועושות מתנות גדולות לחנוכת הבית. אתה יכול לרכוש יצירת אמנות יפה שמכילה נושאים יהודיים. בירקט האיט היא מתנה מצוינת לכל מי שמעריך את כוחה של המסורת היהודית.

הברכה עצמה היא מנהג רוחני רב עוצמה. יכולות להיות לו משמעויות רבות ושונות, אך מטרת הדבר היא לבחון לעומק את העולם ולמצוא בו את אלוהים. המכתבים לז 'וזפ, יהודי יליד ספרד, הוא משאב גדול למתחילים. זוהי הקדמה קלילה, אך בעלת תובנה עמוקה ליסודות היהדות. זה יכול לעזור לכל מי ששוקל להמיר את דתו ליהדות.

ברכת הכוהנים מתווספת לאמידה על ידי הקוהנים. בישראל, הקוהנים מדקלמים את ברכת הכוהנים מדי יום ביומו. עם זאת, האשכנזים מדקלמים ברכה זו רק ביום טוב וחלק מספרדים מדקלמים אותה כל יום. צ 'אזנים מדקלמים גרסה קטנה של ברכת הכוהנים. בין אם אתה חוגג חתונה או יום הולדת, יש ברכה יהודית להתאים.

ברכת קידוש ניתן לדקלם על יין או מיץ ענבים. כמה קהילות יהודיות מקבלות את השבת בברכות קידוש על יין. קידוש מברך את תפקידו של אלוהים בהזנת אנשים וזוכר את בריאת האנושות ושחרורה. יש אפילו תרגומים לאנגלית של ברכה זו. אם אתה לא מרגיש כמו לשתות יין, אתה עדיין יכול להגיד קידוש על מיץ ענבים, כל עוד זה כשר.

ביטויים יהודיים רבים הפכו לחלק מן השפה, כולל ”יהי זכרו מבורך”. למרות שהביטוי עשוי להישמע בעברית, הוא לא ממש תופס את התופעה, הרעיון או הניסיון שהיא אמורה להעביר. היא לא הוצגה ב ”סיינפלד”, אבל היא לא מעוררת את האפר ווסט סייד או את ברוקלין כמו שאומרים ”שינוח על משכבו בשלום”.

ברכה יהודית נוספת היא השמה, או האהבה הראשונה. זו הברכה החשובה מכולן. בגן עדן, האהבה הראשונה הייתה דבר קדוש. הוא יצר מחדש את העולם והוליד חיים חדשים. בדומה לכך, האהבה הראשונה בתנ "ך היא דוגמה נפלאה לאהבתו של העם היהודי. אהבה יוצרת חיים חדשים, וכשאנחנו אוהבים מישהו, זה הופך את העולם שלנו למקום טוב יותר.

הברוק על אדונאי אלוהינו הוא דוגמה נוספת לברכה יהודית. הוא מבוטא ”barukh ata adonai” ופירושו ”רוח”, ובדרך כלל מדקלמים אותו אנשים מכת מסוימת. יש אנשים שמשתמשים ב ”מלך” כתחליף. זו מילה פופולרית בקרב תנועת ההתחדשות היהודית.

ברכה יהודית נדירה היא בירקט הצ 'אמה. אומרים שכל 28 שנה ביום שהשמש משלימה את המחזור שלה. ביום השמיני של מחזור זה, השמש כבר לא שוקעת. אדם חייב לאחר מכן לדקלם את בירקט Hachama. במסורת היהודית, השמש משלימה את המחזור שלה, שבמקרה הוא כאשר השמש שוקעת וזורחת שוב. ואז, האדם מדקלם ברכה זו למחרת.

תפילת הגומל היא גם סוג של תפילה יהודית. הוא מתאר את אלוהים כמי שגומל למי שאינם ראויים. יעקב התפלל בביטחון לפני שהתאחד עם אחיו עשיו. לאחר מכן, הוא חווה חשבון נפש לילי של נשמתו וביקש בענווה מאלוהים עוד מעשה אחד של גאולה אלוהית. תפילה זו נועדה להודות לאלוהים על טוב לבו ליעקב, ולהכיר בטובו על שעזר לו להימנע ממות בנו עשיו.

פרטים נוספים: https://www.minhastam.com/p/%D7%A4%D7%98%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%AA_%D7%A2%D7%9D_%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%94_%D7%95%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%A9%D7%94_%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA

Roger James

Learn More