למה לצפות בסיור בוותיקן

ביקור בוותיקן הוא חוויה חובה לכל מטייל. תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של המקום, הארכיטקטורה שלו ואיך זה כל כך חשוב לתרבות של איטליה. תוכלו גם לגלות מה אתה יכול לעשות שם ואיפה אתה יכול להישאר.

איפה הוותיקן נמצא?

במהלך סיור בוותיקן, חשוב לדעת לאן ללכת כדי להפיק את המרב מזמנך. בוותיקן יש אוסף נרחב של אמנות ופסלים. לא תוכלו לראות הכל בביקור אחד, אך תוכלו לראות את נקודות השיא של הוותיקן תוך מספר שעות.

עבור המבקר בפעם הראשונה, כיכר פטרוס הקדוש הוא המקום החשוב ביותר לבקר. זהו כיכר גדולה עם אובליסק מצרי מתנשא ומספר פסלים של קדושים. זה גם המקום בו האפיפיור מחזיק בקהלי האפיפיור. הכיכר ידועה גם בנאומי הפסחא השנתיים שלה.

מוזיאוני הוותיקן ממוקמים באותו אזור. אתה יכול להגיע לשם ברגל או בתחבורה ציבורית. כשתגיעו למוזיאוני הוותיקן, תצטרכו לעבור אבטחה. עליך לפעול לפי קוד הלבוש של הוותיקן. המשמעות היא שתצטרך לכסות את הכתפיים והברכיים. אתה גם לא צריך ללבוש מכנסיים קצרים או חצאיות. אתה יכול גם להביא חתיכת בגדים נוספת.

הזמן הטוב ביותר לבקר בוותיקן הוא בשעות אחר הצהריים המאוחרות או בשעות הבוקר המוקדמות. המוזיאון יהיה פחות צפוף בשלב זה, וייתכן שתוכלו לראות את חדרי רפאל מבלי להפריע. הקפלה הסיסטינית ניתן לראות גם בשלב זה.

מה אנחנו יכולים ללמוד על הוותיקן?

ביקור בוותיקן הוא דרך מצוינת ללמוד על הדת הקתולית. בנוסף ללמוד על הנצרות, אתה יכול גם ללמוד על ההיסטוריה העתיקה של רומא. אם אתם מעוניינים בתולדות האמנות, תוכלו לבקר במוזיאוני הוותיקן. הם כוללים ציורים של גדולי הרנסנס. תוכלו לראות גם חורבות של מבנים רומיים עתיקים.

ניתן לרכוש כרטיסים למוזיאוני הוותיקן באופן מקוון, או מסוכני נסיעות. כרטיסים אלה יעזרו לכם להימנע מהתורים הארוכים בדלפקי הכרטיסים. עלות הכרטיס כוללת מדריך מקומי מומחה שיראה לכם ברחבי מוזיאוני הוותיקן. תוכלו גם לקבל גישה לגלריית המסכות ולקפלה הסיסטינית.

הקפלה הסיסטינית היא אחת הקפלות היפות בעולם. התקרות צבועות על ידי מיכלאנג ' לו. רוחב הקפלה 44 מטר. זוהי הקפלה המדהימה ביותר שנבנתה אי פעם. תוכלו למצוא אותו מימין ליציאה ממוזיאוני הוותיקן.

יהיה עליך לעבור בדיקות אבטחה לפני הכניסה לאחד ממוזיאוני הוותיקן. זה כולל בדיקת אבטחה עבור כל הפריטים שאתה מביא לבניין. אתה לא יכול להביא כלי מתכת או מטריות גדולות. תצטרך גם להסיר את הכובע שלך. אתה יכול לאחסן את הפריטים שלך בחדר מעיל בחינם.

מוזיאוני הוותיקן פתוחים בימים שני עד שבת. הם סגורים ביום ראשון.

כמה זמן אורך סיור לוותיקן?

בדרך כלל, סיור בוותיקן נמשך כשלוש שעות. הסיור יכלול את הקפלה הסיסטינית ואת מוזיאוני הוותיקן. אלה שני אתרי חובה לראות בוותיקן. הסיור יכלול גם את החצר המתומנת וגלריית לפידריה.

אין מגבלת זמן לסיור, ולכן עדיף להגיע לפחות שעה לפני תחילת הסיור. אם אתם מגיעים אחר הצהריים, תכננו לבקר קודם במוזיאוני הוותיקן.

במוזיאוני הוותיקן מתגוררים למעלה מ-70,000 יצירות אמנות. הם מכילים יצירות של אמנים מתקופת הרנסנס והתקופות המודרניות. המוזיאון ממוקם בפיאצה דל ריסורגימנטו.

המוזיאון הוא אחד הגדולים בעולם. המשמעות היא שהיא יכולה להיות עמוסה מאוד בעונת התיירות השיא. במהלך תקופה זו, ההרכבים מתפתלים דרך הכיכר. מומלץ לבקר במוזיאון אחר הצהריים כאשר הוא פחות צפוף.

מדריך אודיו יכול לעזור לך לנווט במוזיאון. ניתן לרכוש מדריך אודיו בכניסה או לשכור אחד על הסיור שלך. תינתן לך גם מלתחה בחינם לאחסון הפריטים שלך.

אם אתם מתכננים סיור מודרך, תקבלו סקירה של החלקים החשובים ביותר באוסף. הסיור גם ייתן לך מושג על ההקשרים ההיסטוריים.

Roger James

Learn More