מזון רפואי לכלבים

מזון רפואי לכלבים

מזון רפואי לכלבים הוא אחת האפשרויות העומדות לרשות בעלי הכלבים. עם זאת, הם יכולים להיות יקרים מאוד. אם לכלב שלך יש בטן רגישה, אלרגיות או מצב אחר, מזון רפואי לכלבים עשוי להיות האופציה היחידה. חשוב להבין את ההבדלים בין מזון מרשם ללא מרשם לפני שתבחר את המתאים לכלבך.

מהו מזון רפואי לכלבים?

בעת רכישת מזון רפואי לכלבים, הקפד להתייעץ תחילה עם הווטרינר שלך. דיאטות מיוחדות אלה אינן זמינות בחנויות ללא מרשם וטרינר. אתה צריך גם לזכור כי מזונות אלה אינם מכילים את כל התזונה חיית המחמד שלך צריך להישאר בריאים. זו הסיבה שחשוב לעקוב מקרוב אחר הוראות הווטרינר שלך.

במקרים מסוימים, מזון רפואי לכלבים מכוסה על ידי תוכנית ביטוח חיית המחמד שלך. דיאטות אלה נועדו לטפל בבעיות בריאותיות ספציפיות וחסרים תזונתיים אצל כלבים. דיאטות אלו מנוסחות מדעית וניתן לרכוש אותן רק במרשם וטרינר. התזונה והוויטמינים בנוסחאות אלה מותאמים במיוחד לתמיכה במצבים בריאותיים ספציפיים.

למרות מזונות כלבים רבים יש מרכיבים דומים, מזון רפואי לכלבים עובר תהליך בדיקה קפדנית על מנת לקבל את החותם של אישור. יש להוכיח את יעילותו למטרות טיפוליות באמצעות ניסויים קליניים. זה לא נכון לגבי מזונות כלבים ללא מרשם, הטוענים טענות דומות אך אינם נדרשים לספק הוכחה כזו. אתה יכול לרכוש מזון רפואי לכלבים מהווטרינר שלך, דרך חנויות פיזיות או קמעונאים מקוונים.

בעוד שמזון רפואי לכלבים נועד לענות על צרכים בריאותיים ספציפיים של כלבים, הוא לעולם לא אמור להחליף תזונה בריאה. זהו פיתרון לטווח קצר לבעיות ספציפיות ועדיף להימנע ממנו במידת האפשר. בנוסף למזון רפואי לכלבים, מזון לכלבים ללא מרשם עשוי להועיל גם לכלבים הסובלים ממצבים בריאותיים ספציפיים.

מתי הכלב שלך צריך מזון רפואי לכלבים?

לפעמים, לכלב יש רגישות למזון ודורש מזון מרשם. חלק מהכלבים רגישים לחלבונים מן החי, ולכלבים אחרים יש אלרגיות לדגנים. מזון מרשם לכלבים עם רגישות למזון משתמש לעתים קרובות בחלבונים הידרוליזים, המפרקים חלבונים לחלקים קטנים יותר, כך שהם יכולים להתעכל על ידי הכלב שלך.

מזון רפואי לכלבים הוא לעתים קרובות יקר יותר מאשר מזון לחיות מחמד רגיל. זה יכול להיות אפילו פעמיים את המחיר. הסיבה לכך היא שמזונות לכלבים מומלצים וטרינריים נוצרים לטיפול במחלות ספציפיות ומכילים מרכיבים זמינים ביו. כתוצאה מכך, יצרני מזון לחיות מחמד יש סטנדרטים גבוהים יותר מאלה של מזון הכלב הממוצע.

מזון רפואי לכלבים יכול להועיל גם לכלבים הסובלים ממחלת כליות. מזונות אלה נועדו לתמוך בתפקוד השרירים ולהוריד מטבוליטים רעילים בגוף. בקש מהווטרינר שלך את המותג הטוב ביותר עבור הכלב שלך. כמו כן, אם הכלב שלך יש הפרעה במערכת העיכול, מזון מרשם חשוב כדי להבטיח את הבריאות הכללית של הכלב שלך.

דיאטות מרשם אינן זמינות ללא מרשם ונועדו להינתן רק על ידי וטרינר. התוויות שלהם לא יכול לקבוע כי הם תרופה לכל מחלה מסוימת. היצרנים אמורים לשמור על מידע טכני על מזונות אלה חסויים. בנוסף, הם גם לשמור על אתרי אינטרנט נפרדים עבור וטרינרים ובעלי חיות מחמד.

איך בוחרים מזון רפואי לכלבים?

יש מגוון של מזון רפואי לכלבים אפשרויות, וזה יכול להיות קשה לקבוע מה הכי טוב עבור הגור שלך. לדוגמה, אם הכלב שלך חולה סוכרת, הוא עשוי לדרוש יותר מסוג אחד של דיאטת מרשם. אם זה המקרה, ייתכן שיהיה עליך לבחור בין דיאטות מרשם של היל, היל של היל, ואת המטבולית של היל. למרות שאנשים רבים מעדיפים מזון כלבים עבור חיות המחמד שלהם, מזון רפואי לכלבים זה לעתים קרובות לבוא בצורת משומר. מזונות אלה מגיעים לרוב במרקמים מרובים, מה שיכול להועיל אם הכלב שלך בררן.

היבט חשוב נוסף של מזון רפואי לכלבים הוא כמות הסיבים. חלק מהכלבים רגישים לדגנים ומרכיבים מסורתיים אחרים, ולכן חשוב לבחור מזון עם כמות הסיבים הנכונה למערכת העיכול של כלבכם. אם אינך בטוח לגבי כמות הסיבים או כמה עליך להאכיל את כלבך, עליך להתייעץ עם וטרינר לקבלת הדרכה.

בעת בחירת מזון דיאטה מרשם, אתה רוצה לחפש מזון כי הוא מאושר על ידי איגוד פקידי בקרת הזנה האמריקאי (אפקו). תזונה מאוזנת מכילה תערובת של חלבון, שומן, פחמימות, מינרלים וויטמינים. מרכיבים אלה נועדו לשפר את העיכול של הכלב ולהקל על הכאב. אפקו מסביר כי ניסוחי מזון אלה הם בדרך כלל טהורים יותר ממזונות כלבים רגילים. עם זאת, חלק מבעלי חיות המחמד חושבים שההייפ סביב מזונות אלה מוגזם. באופן כללי, רוב המזון הרפואי לכלבים הוא מכיל עוף, פחמימות מורכבות, חומצות שומן חיוניות, שמן סויה, עיסת סלק מיובש.

Roger James

Learn More